W weekend festiwalowy 2-3 lipca, scenę na rynku Manufaktury opanowali tancerze, wokaliści i zespoły muzyczne reprezentujący kraje uczestniczące w festiwalu. Był to prawdziwy mix muzyki świata okraszony profesjonalnie wykonanymi układami tanecznymi z folkowym pazurem i tęczą wirujących w powietrzu strojów wykonawców.
Narodowy Zespół Artystyczny Teatr Mody Debiut z Ukrainy, Hiszpańska Nieformalna grupa Muzyczna, Zespół Folklorystyczny MOSTENITORI z Mołdawii, Zespół Taneczny GE FOLK z Gruzji, Zespół Wokalny Gołos i Sviatki z Białorusi, Węgierskie Stowarzyszenie RAINBOWTRIBE, Folkowy Klub Muzyczny GAZIANTEP z Turcji, Nieformalna Grupa Muzyczna Borgomanero z Włoch, Zespół Taneczny OKAZOU z Francji, Artystyczny Zespół Muzyki Ludowej Pervocvit czy Zespoły Pieśni i Tańca Poltex i Kalina to tylko niektórzy z nich.
Łącznie w ciągu dwóch dni na scenie pojawiło się 18 zespołów i 15 wokalistów, którzy stali się żywym dowodem na to, że język sztuki jest językiem uniwersalnym ponad granicami oraz, że bez względu na wiek czy pochodzenie jesteśmy jedną folkową rodziną.
Oczywiście każdy z dni zakończył się, specjalnie na ta okazję przygotowaną, niespodzianką.
W sobotę widzowie zobaczyli Folk-Laser-Show- spektakl muzyki i światła „Noc Kupały”, w wykonaniu Narodowego Zespołu Tańca Współczesnego Flamingo z Kijowa . Widowisko było współrealizowane z firmą SYZAN Sp. z o.o. , dzięki której widzowie niemal dosłownie zanurzyli się w wielobarwnej chmurze światła i laserów.
Tymczasem w niedzielę do tańca poderwała publiczność gwiazda wieczoru- Białoruski Zespół Estradowy LALKI CORPORATION .